Powered by Smartsupp

Nejčastější otázky

Ptát se je nejen lidské, ale i rozumné a proto jsme pro vás sepsali nejčastější otázky, které nám naši klienti kladou. Pro získání odpovědi klikněte na otázku. Můžete nám samozřejmě zavolat na číslo 773 711 593, jsme tu pro vás, ale pokud si chcete ušetřit čas, projděte si seznam těchto otázek.

Před objednáním se nejčastěji ptáte

Od kolika let si mohu půjčit auto?

Osmiválcový benzínový motor o objemu 5 litrů, spolu s výkonem 429kW už myslíme další komentář opravdu nepotřebuje.

Stačí mi na vaše auta skupina B?

Ano, všechna naše auta jsou do 3.5tuny a vystačíte si s oprávněním pro řidičskou skupinu B.

Jakou máte pracovní dobu?

Bez příplatku jsme pro vás k dispozici od pondělí do pátku od 9:00 do 17:00. Mimo tuto dobu a to i o víkendu je možné vůz předat i vyzvednout za poplatek 999 Kč.

Jaký kilometrový nájezd je v ceně

Při pronájmu do 59 dní je v ceně zahrnuto 200 kilometrů na den = 10 dní = 2 000 kilometrů. Při pronájmu na 30 dní a více je s ohledem na nejnižší cenu nájmu zahrnuto 100 kilometrů na den = při pronájmu vozu na 40 dní máte nájezd 4 000 kilometrů.

Mohu provozovat s vozem taxislužbu?

NE, naše autopůjčovna zakazuje využívání našich vozidel pro jakékoli kurýrní služby, včetně taxislužby.

Jaké doklady budu potřebovat?

Při předání vozidla se ověřujete pomocí dvou dokladů = občanský průkaz/cestovní pas a samozřejmě řidičský průkaz

Mohu přidat více řidičů?

Samozřejmě, do smlouvy lze zahrnout více řidičů a to zcela zdarma.

Jsou vozy polepené?

V žádném případě. Naše vozy jsou bez polepů a nemají ani reklamní cedulky na základě kterých by mohl mít kdokoli pocit, že se jedná o vůz z autopůjčovny.

Je vůz čistý?

Naše vozy předáváme vždy čisté a desinfikované. Na perfektním stavu našich vozidel si zakládáme!

Mají auta dálniční známku?

Samozřejmě! Všechna naše auta mají platnou dálniční známku (ČR).

Je vůz havarijně pojištěn?

ANO! Všechna naše auta mají plné havarijní pojištění (tzv. allrisk). Spoluúčast činí 10% a minimálně 30 000 Kč.

Mohu si sjednat pojištění s 0% spoluúčastí?

Samozřejmě, přímo u objednávky máte možnost sjednat 0% spoluúčast. Poplatek činí 50% z běžné ceny nájmu.

Mohu s vozem do zahraničí?

Samozřejmě, naši klienti jezdí s našimi vozy často do zahraničí. Abychom Vám mohli připravit povolení (potvrzení) o vycestování, je nutné nás o této skutečnosti informovat.

Mohu zaplacenou objednávku zrušit?

Samozřejmě. Počítejte však se storno poplatky podle všeobecných obchodních podmínek.

Před převzetím vozidla se nejčastěji ptáte

Kolik času zabere předání vozu?

Díky optimalizaci procesu objednávky i zaplacení jsme schopni předat vůz během pár minut. Platbu řešíme online, smlouvu od nás dostanete předem do e-mailu a osobně pak řešíme pouze předávání vozu a složení vratné kauce (pokud je tak dohodnuto).

Kdo mi bude předávat vůz?

Po odeslání objednávky od nás dostanete e-mail s podrobnými informacemi, které zahrnují i kontakt na správce našeho vozového parku. S ním se domluvíte na detailech předání vozu.

Je auto natankované?

Ano, vůz vám vždy předáváme natankovaný a ve stejném stavu ho i vracíte. To samé platí i o dalších kapalinách jako voda do ostřikovačů nebo AdBlue.

Může vůz převzít někdo jiný?

V ideálním případě je dobré, aby vůz převzala osoba, která provedla objednávku a která je uvedená ve smlouvě. Vůz však může převzít například zaměstnanec firmy nebo rodinný příslušník, který bude disponovat plnou mocí.

Nejčastější otázky, na které se ptáte během nájmu

Mohu s hybridním vozem parkovat na modré?

ANO, jakmile má vůz hybridní motor, případně plně elektrický, nemusíte platit za parkování na modré zóně.

Mohu tankovat kdekoli?

Tankujte prosím výhradně a to především ve vlastním zájmu na renomovaných čerpacích stanicích - Shell, MOL, Benzina, OMV, RobinOil, Čepro, Pap Oil.

Jak poznám, že má vůz platnou dálniční známku?

O platnosti dálniční známky se můžete přesvědčit na stránkách www.edalnice.cz, kde zadáte SPZ zapůjčeného vozu.

Potřebuji náhle vycestovat do zahraničí, co mám dělat?

Zavolejte nám na číslo 773 711 533 a o této skutečnosti nás informujte. Do e-mailu vám zašleme souhlas/potvrzení/povolení o vycestování.

Mohu mýt auto v kartáčové myčce?

Ve vlastním zájmu prosím neumývejte auta na kartáčových myčkách. Naše zkušenosti jsou takové, že v nich dochází často k poškození laku vozidla a jeho oprava je nákladná. Proto prosím na kartáčové myčky v žádném případě nejezděte.

Mohu mýt auto na bezkontaktní myčce?

ANO, vůz můžete umývat na bezkontaktních samoobslužných boxech, ovšem za předpokladu, že NEBUDETE používat mycí kartáče, ale budete umývat auto POUZE bezkontaktně.

Musí být při vrácení vůz čistý?

Vůz nám můžete vrátit čistý nebo za vás vyřídíme ruční mytí vozu v automyčce Express, kde vůz předáte. Pro naše zákazníky máme domluvenou smluvní cenu 2 000 Kč. Mytí zahrnuje běžné čištění interiéru i exteriéru. Upozrňujeme, že za větší znečištění (např. psí chlupy) je potřeba počítat s doplatkem, jehož výše závisí na velikosti znečištění.

Stala se dopravní nehoda, co mám dělat?

Naše vozy jsou havarijně pojištěny, přesto máte jako nájemce v případě poškození vozu řadu povinností. Doporučujeme vám bezprostředně zavolat na číslo 773 711 533, na kterém vám poradíme jak postupovat. Ve všech případech je potřeba u zapůjčeného vozu zavolat Policii ČR a to i v případě, nejste viníkem dopravní nehody. V případě včasného nenahlášení pojistné události může dojít ke krácení pojistného plnění pojišťovnou. I proto vám vřele doporučujeme tuto událost konzultovat s námi na uvedeném telefonním čísle.

POZOR! toto platí i v případě, že máte sjednané pojištění s nulovou spoluúčastí!

Mohu si prodloužit pronájem?

Pokud si potřebujete prodloužit délku nájmu, kontaktujte nás telefonicky na čísle 773 711 533. Ověříme, zda nemá vůz zarezervovaný jiný klient a v případě dostupnosti vám nájem samozřejmě prodloužíme. Pokud by byl vůz již rezervován, nabídneme vám vůz ve stejné třídě. Prodloužení pak po dohodě provedete jednoduše novou online objednávkou včetně zaplacení.

Po vrácení se nejčastějši ptáte

Kdy dostaneme fakturu za pronájem?

Zákon o DPH § 28 odst. 4, jasně udává, že je povinnost vystavit fakturu nejpozději do 15 dnů od data zdanitelného plnění = ode dne, kdy nám vůz vrátíte.

Kdy bude vrácena kauce (přeplatek z ceny nájmu)?

Platby odesíláme postupně na základě vystavení daňového dokladu = maximálně do 15 dní od vrácení vozu. V žádném případě nemusíte mít obavu, že bychom našim zákazníkům kauci záměrně pozdrželi. Pokud jste vrátili vůz v pořádku a byla by vaše finanční situace natolik vážná, zavolejte nám prosím na 773 711 533, případně pošlete e-mail na fakturace@autopujcovnavpraze.com a my se pokusíme vyřídit vyúčtování včetně zaslání přeplatku přednostně. V opačném případě prosím vyčkejte.

Vůz jsem vrátil poškozený, co se bude dít?

V těchto případech je potřeba vyčkat na kalkulaci vzniklé škody (pokud není výše škody uvedena ve smlouvě). Po získání všech podkladů vás budeme samozřejmě kontaktovat. Vždy se snažíme najít nejlepší cestu ke spokojenosti našich klientů.

Máte jiný dotaz?

Napadá vás jiná otázka, na kterou jste tu nenašli odpověď? Zavolejte nám nebo napište e-mail. Současně vás zdvořile žádáme, abyste nás nekontaktovali s žádostí o sdělení cenové nabídky na zapůjčení vozu. Investovali jsme finanční prostředky i spoustu času do našich webových stránek, na kterých najdete přesnou cenovou kalkulaci nájmu včetně závazné rezervace.

Zavolejte nám

Jsme pro vás k dispozici 7 dní v týdnu, od 7:00 do 23:00 na čísle 773 711 593.

Napište nám e-mail

Váš dotaz můžete poslat e-mailem na info@autopujcovnavpraze.com.

přechod barev

© 2022 | COLORS Autopůjčovna Praha s.r.o. - www.autopujcovnavpraze.com | Všechna práva vyhrazena